Place your order before 1pm and receive it NEXT WORKING DAY. Delivery days are Tuesday - Friday. Please state at checkout if you require a specific delivery day. We deliver to HG1, HG2, HG5, between Harrogate and Ripon, Wetherby and within a 5 mile radius of Darley.

Collection: Fruit and Vegetables

A great addition to your set veg box. 

During the week running up to Christmas we will be delivering Monday 21st, Tuesday 22nd and Wednesday 23rd. All set boxes will include all your Christmas dinner essentials such as roasting potatoes, sprouts, parsnips, carrots ect. Please sate in the notes sections at checkout if you would like something specific or something not included.

43 products
  • Cherry Vine Tomatoes 250g
    Regular price
    £1.25
    Sale price
    £1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Avocados
    Regular price
    £1.40
    Sale price
    £1.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bananas 500g
    Regular price
    £0.90
    Sale price
    £0.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broccoli 500g
    Regular price
    £2.00
    Sale price
    £2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemons
    Regular price
    £0.35
    Sale price
    £0.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blueberries Punnet
    Regular price
    £1.80
    Sale price
    £1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Button Mushrooms 250g
    Regular price
    £0.95
    Sale price
    £0.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Carrots 500g
    Regular price
    £0.50
    Sale price
    £0.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mixed Peppers 500g
    Regular price
    £1.75
    Sale price
    £1.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Satsumas
    Regular price
    £0.35
    Sale price
    £0.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cucumber
    Regular price
    £1.00
    Sale price
    £1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Large Vine Tomatoes 500g
    Regular price
    £1.40
    Sale price
    £1.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberries Punnet
    Regular price
    £2.00
    Sale price
    £2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spinach Bags
    Regular price
    £1.50
    Sale price
    £1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Onions
    Regular price
    £0.35
    Sale price
    £0.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pears 500g
    Regular price
    £1.10
    Sale price
    £1.10
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Washed New Potatoes 500g
    Regular price
    £0.90
    Sale price
    £0.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baking Potatoes
    Regular price
    £0.30
    Sale price
    £0.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spring Onions Bunch
    Regular price
    £0.90
    Sale price
    £0.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flat Mushrooms 250g
    Regular price
    £0.90
    Sale price
    £0.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Little Gem Lettuce Pack
    Regular price
    £1.50
    Sale price
    £1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Courgettes 250g
    Regular price
    £1.00
    Sale price
    £1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Limes
    Regular price
    £0.35
    Sale price
    £0.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cauliflower
    Regular price
    £2.00
    Sale price
    £2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Large Oranges
    Regular price
    £0.50
    Sale price
    £0.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Onions
    Regular price
    £0.40
    Sale price
    £0.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kiwi
    Regular price
    £0.35
    Sale price
    £0.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Leeks 250g
    Regular price
    £0.85
    Sale price
    £0.85
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Braeburn Apples 500g
    Regular price
    £1.40
    Sale price
    £1.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Aubergine
    Regular price
    £0.95
    Sale price
    £0.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out